fot. rzecznik prasowy CBŚP

Mazowieckie: policja i KAS zlikwidowały magazyny z nielegalnymi papierosami

68,5 tys. paczek papierosów zabezpieczyli policjanci z Wołomina we wspólnej akcji z podlaską KAS i CBŚP. Służby zlikwidowały magazyny nielegalnych papierosów na terenie powiatu płockiego (Mazowieckie); zatrzymano dwie osoby. Straty podatkowe Skarbu Państwo zostały oszacowane na ponad 1,5 mln zł.

Akcja była poprzedzona obserwacją kilku posesji, gdzie miały znajdować się nielegalne składowiska wyrobów tytoniowych pochodzących z przestępstwa – podała wołomińska policja i podlaska Krajowa Administracja Skarbowa.

https://twitter.com/KAS_GOV_PL/status/1495686432781918209

Po przeszukaniu kilku lokalizacji, w tym pomieszczeń mieszkalnych oraz samochodu, funkcjonariusze we wspólnych działaniach policji i KAS odnaleźli ponad 68 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Do sprawy zatrzymano dwóch mężczyzn: 36-latka i 35-latka – mieszkańców powiatu płockiego. Postawiono im zarzut paserstwa akcyzowego. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Gostyninie.

Łączna kwota tzw. uszczupleń podatkowych Skarbu Państwa – gdyby nielegalny towar trafił na rynek – szacowana jest na ponad 1,5 mln zł.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl