fot. PAP/Marcin Bielecki

Wypadek na poligonie w Drawsku Pomorskim – pojazd gąsienicowy najechał na dwóch żołnierzy

Na poligonie w Drawsku Pomorskim doszło we wtorek do wypadku podczas programowych ćwiczeń brygady; pojazd gąsienicowy najechał na dwóch żołnierzy – przekazał rzecznik 1. Warszawskiej Brygady Pancernej kpt. Jacek Piotrowski.

O wypadku poinformował rzecznik 1. Warszawskiej Brygady Pancernej, kpt. Jacek Piotrowski. Powiedział, że do wypadku doszło na poligonie w Drawsku Pomorskim (woj. zachodniopomorskie), gdzie trwają programowe ćwiczenia brygady. Podczas ćwiczeń pojazd gąsienicowy najechał na dwóch żołnierzy na pasie taktycznym.

Kpt. Jacek Piotrowski zaznaczył, że ćwiczenie w Drawsku Pomorskim nie było częścią trwających obecnie manewrów Dragon-24 zorganizowanych w ramach dużego ćwiczenia NATO Steadfast Defender-2024.

Do wypadku doszło, gdy pojazd wojskowy wjechał w dwóch żołnierzy.

Major Tomasz Zygmunt z Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie przekazał, że do wypadku doszło około godz. 8.50 na terenie Centrum Szkolenia Bojowego Drawsko. Na miejsce przybyły dwa śmigłowe LPR – jeden z Gorzowa, drugi ze Szczecina.

„Obaj poszkodowani to polscy żołnierze. Na miejscu są realizowane czynności procesowe pod nadzorem prokuratora” – dodał.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl