V Marsz Wolności i Solidarności

O godz. 13.00 przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie rozpocznie się V Marsz Wolności i Solidarności z okazji rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. Transmisja w TV Trwam.

Po raz piąty uczestnicy Marszu Wolności i Solidarności poprzez modlitwę i wspólne uczestnictwo w tym wydarzeniu, będą honorować tych, którzy poświęcili swoje zdrowie, a nawet oddali życie w walce o wolną i niepodległą Polskę. Uczestnicy tego wydarzenia oddadzą hołd tym, którzy przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Symboliczne kwiaty zostaną złożone pod pomnikiem, m.in.: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Paderewskiego, gen. Grota Roweckiego i prezydenta Stanów Zjednoczonych Ronalda Reagana.

Niedzielne wydarzenie będzie miało jeszcze jedno, bardzo ważne znaczenie– mówi wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński i dodaje, że tegoroczny Marsz będzie wyrazem sprzeciwu wobec wszystkich działań i akcji, które w ostatnich dniach są wymierzone w Prawo i Sprawiedliwość i prezydenta Andrzeja Dudę.

Ci, którzy przez ostatnie osiem lat zawłaszczali państwo, ci, którzy doprowadzili do tylu tragedii, którzy ostentacyjnie stwierdzali, że doprowadzą do rozpadu Prawa i Sprawiedliwości – dzisiaj, kiedy z woli narodu Prawo i Sprawiedliwość doszło do władzy, nie potrafią tego uznać. Ich zdaniem demokracja jest tylko wtedy, kiedy rządzi Platforma Obywatelska. Najlepszym przykładem na to jest wszystko to, co dzieje się wokół Trybunału Konstytucyjnego i to jak PiS jest atakowany przez media głównego nurtu. Należy się temu sprzeciwić i dajmy temu wyraz sprzeciwu podczas Marszu – wskazuje Joachim Brudziński.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl