Warszawa: modlitwa za środowiska medialne

Dziś Warszawa zjednoczy się w modlitwie w intencji nawrócenia środowisk dziennikarskich. Wierni wezmą udział w uroczystej Mszy św., wspólnym różańcu oraz licznych przemówieniach.

Msza św. za Ojczyznę rozpocznie się o godz. 12.30  w kościele pw. Kazimierza Królewicza Patrona Polski. Bezpośrednio po zakończeniu (ok.13.30) ulicami Chełmską i Czerską przejdzie Pokutny Marsz Różańcowy, który zatrzyma się pod budynkiem Gazety Wyborczej.

Do godz. 15.00 wszyscy zgromadzeni będą modlić się o nawrócenie środowisk dziennikarskich, zaprzestanie kłamstw i nienawiści w mediach.

Następnie będzie możliwość wzięcia udziału w dalszym zgromadzeniu publicznym, które organizują Stowarzyszenie Ruchu Kontroli Wyborów oraz Ruch Kontroli Władzy. Zgromadzenie spod ul. Czerskiej uda się pod siedzibę TVP na ul. Woronicza.

Podczas spotkania przemówienia wygłoszą, m.in. Jerzy Zelnik, Wojciech Reszczyński, Michał Karnowski, Tadeusz Płużański, Antoni Krauze, Leszek Żebrowski, Maciej Pawlicki oraz Jadwiga Chmielowska.

W dzisiejszym dniu organizowana jest także „Marsz Wolności i Solidarności”. Rozpocznie się godz. 13.00 przy Placu Trzech Krzyży w Warszawie.

Sekretariat Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl