fot. flickr.com

Pochmurna i deszczowa aura w całej Polsce

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia oraz południowo-zachodnia będzie pod wpływem wyżów. Pozostały obszar kontynentu obejmować będą niże z ośrodkami nad Islandią i Białorusią wraz z układem frontów atmosferycznych.

Polska będzie pod wpływem niżu z ośrodkiem przemieszczającym się znad północno-wschodnich Węgier nad Białoruś. Pozostaniemy w chłodnym powietrzu polarno-morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 993 hPa i będzie rosło.

We wtorek na północnym zachodzie zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże; rano lokalnie mgły ograniczające widzialność do 200 m, szybko zanikające. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie całkowite z przejaśnieniami i okresami opady deszczu, a na Suwalszczyźnie i Mazurach także deszczu ze śniegiem. W rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem i śniegu, a w górach śniegu. Na północnym wschodzie i krańcach południowo-zachodnich opady okresami o natężeniu umiarkowanym. W Sudetach i miejscami na Przedgórzu Sudeckim przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm do 15 cm. Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze Polski od 5 do 8 st., chłodniej na krańcach północno-wschodnich oraz Przedgórzu Sudeckim i Podhalu – od 3 do 4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północny skręcający na północno-zachodni.

W nocy z wtorku na środę na północnym zachodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, miejscami duże. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami słabe opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Na Przedgórzu Sudeckim oraz w Sudetach i Karpatach słabe opady śniegu. Nad ranem gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od -2 do 2 st., a rejonach podgórskich od -4 do -1 st. Wiatr słaby, północno-zachodni, później zmienny.

PAP/RIRM

drukuj