W piątek słoneczna północ i deszczowe południe Polski

Jak informuje IMGW, Basen Morza Czarnego oraz Wyspy Brytyjskie będą pod wpływem wyżów. Pozostałe obszary kontynentu znajdą się w zasięgu oddziaływania układów niskiego ciśnienia.

Polska będzie na skraju wyżu znad wschodniej Ukrainy. Od zachodu nasunie się zatoka rozległego, wieloośrodkowego niżu z głównym ośrodkiem nad Morzem Jońskim. Z południa zacznie napływać cieplejsze, polarne morskie powietrze.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie ulegało wahaniom z niewielką tendencją spadkową.

W piątek na południu kraju, od Dolnego Śląska po Zamojszczyznę, zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże z przelotnymi opadami deszczu i burzami, lokalnie z gradem. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 25 mm, na terenach podgórskich i w Karpatach lokalnie do 35 mm. W pozostałej części kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 24 st. na północnym wschodzie do 29 st. na południu i 30 st. lokalnie na Dolnym na Śląsku. Chłodniej na wybrzeżu: od 21 st. do 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków wschodnich. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu kraju początkowo zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu oraz burze. Nad ranem gdzieniegdzie mgła, ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna od 9 st. na Suwalszczyźnie, 10 st. na Podlasiu i terenach podgórskich do 14 st. w centrum i 16 st. w Wielkopolsce oraz na Śląsku. Wiatr słaby, zmienny.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl