fot. flickr.com

W piątek najcieplej na południu i wschodzie kraju; miejscami możliwe burze

Jak informuje IMGW, północno-zachodnia i wschodnia Europa będzie pod wpływem płytkich niżów z frontami atmosferycznymi, z ośrodkami znad Wysp Brytyjskich i zachodniej Rosji. Pozostała część kontynentu znajdzie się pod wpływem słabych wyżów.

Nad Polską rozbuduje się wyż z centrum nad Bałtykiem. Na wschodzie zaznaczy się front chłodny i strefa zbieżności. Nad krańce północno-zachodnie napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarne morskie, reszta kraju pozostanie w powietrzu zwrotnikowym.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1007 hPa i będzie się wahać.

W piątek zachmurzenie małe i umiarkowane, na wschodzie i południu okresami duże z przelotnymi opadami deszczu. Od Podlasia przez Lubelszczyznę po Podkarpacie i Małopolskę miejscami burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 40 mm. Temperatura maksymalna od 25 st. na północy i Podhalu do 32 st. na Podkarpaciu, chłodniej na wybrzeżu: od 21 st. do 24 st. Wiatr na ogół słaby, czasie burz silniejszy, w porywach do 70 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl