fot. pixabay.com

IMGW: Gęste mgły w ośmiu województwach

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę po południu ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gęstymi mgłami w ośmiu województwach.

Alert IMGW obowiązuje w województwach: wielkopolskim, pomorskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, świętokrzyskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim. Ostrzeżenia obowiązują od soboty od około godziny 16.00 do niedzieli do godziny 9.00 rano.

Na większości podanych obszarów mogą wystąpić mgły, które spowodują ograniczenie widoczności do 100 metrów, a prawdopodobieństwo ich wystąpienia IMGW prognozuje na 90 procent.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl