fot. flickr.com

IMGW ostrzega przed silnym wiatrem na Dolnym Śląsku

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenie pierwszego stopnia przed silnym wiatrem dla kilkunastu powiatów województwa dolnośląskiego. Prędkość wiatru może tam w porywach osiągnąć nawet 85 km/h.

Alert dotyczy południowo-zachodniej części województwa, m.in. miast Jelenia Góra i Wałbrzych, a także powiatów: kłodzkiego, ząbkowickiego i dzierżoniowskiego. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 35 km/h, a w porywach do 85 km/h.

Według przewidywań Instytutu silny wiatr na tym obszarze może utrzymać się do sobotniego popołudnia.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza możliwość wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. W związku z tym, w obszarze występowania zagrożenia trzeba spodziewać się utrudnień. IMGW zaleca ostrożność i śledzenie komunikatów o rozwoju sytuacji pogodowej.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl