fot. pixabay.com

W Polsce zachmurzenie umiarkowane i duże, z lokalnymi opadami deszczu

Jak informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW), nad Europą nadal dominuje rozległy wyż, rozciągający się od Wysp Brytyjskich po zachodnią Rosję. Jedynie północna część Skandynawii oraz południowe rejony kontynentu znajdują się w zasięgu słabych niżów. Pogodę w Polsce kształtuje wspomniany wyż. Napływa powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie nieznacznie spadać.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, głównie na wschodzie i północy kraju. Temperatura maksymalna od 10 stopni C nad morzem, 13 stopni C na północnym wschodzie i rejonach podgórskich, 16 stopni C w centrum, do 19 stopni C na zachodzie. Powieje słaby wiatr, nad morzem umiarkowany i zmienny, z przewagą kierunków wschodnich, tylko na zachodzie południowy.

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, na zachodzie wzrastające do dużego. Lokalnie na północy słabe przelotne opady deszczu. W pasie nadmorskim miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 1 stopnia C na północnym wschodzie, 5-6 stopni C w centrum i na zachodzie do 7 stopni C lokalnie na południu. Na północnym wschodzie oraz w kotlinach karpackich przygruntowe przymrozki do -2 stopnie C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

W niedzielę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Na południu możliwe burze. Temperatura maksymalna od 9 stopni C nad morzem, 14 stopni C na północnym wschodzie i w rejonach podgórskich, 17 stopni C w centrum, do 20 stopni C na południowym zachodzie. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany, zmienny, z przewagą kierunków wschodnich, na północy skręcający na północny. W czasie burz porywisty.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl