fot. flickr.com

Synoptycy zapowiadają pogodny weekend

Jak informuje IMGW, nad Europą będzie dominował wyż z głównym centrum nad Litwą, jedynie północno-zachodnia Rosja oraz częściowo Skandynawia i Wyspy Brytyjskie znajdą się pod wpływem układów niskiego ciśnienia i związanych z nimi frontów atmosferycznych. Polska będzie w zasięgu wyżu znad Litwy, pozostaniemy w powietrzu polarnym morskim.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie powoli spadało.

W sobotę zachmurzenie będzie małe, tylko na południu kraju umiarkowane i tam przelotne opady deszczu, a na krańcach południowych i południowo-zachodnich burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. nad morzem do 29 st. miejscami na południowym zachodzie, na Podhalu 22 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, na południu i południowym zachodzie okresami duże i tam zanikające przelotne opady deszczu i burze. Nad ranem lokalnie w kotlinach górskich Karpat mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna od 9 st. miejscami na Podlasiu, 13-16 st. w większej części Polski, do 17 st. na południowym zachodzie i miejscami na wybrzeżu. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W czasie burz wiatr w porywach do 65 km/h.

W niedzielę zachmurzenie ma być małe i umiarkowane, na południowym zachodzie i południu okresami wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu i lokalne burze. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 15 mm. Temperatura maksymalna od 25 do 30 st.; chłodniej w rejonie Półwyspu Helskiego i na Podhalu 23-24 st. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W czasie burz w porywach do 70 km/h.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie będzie małe. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, wschodni. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie małe, temperatura minimalna 14 st. Wiatr słaby, wschodni. W niedzielę pogodnie. Temperatura maksymalna 26 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl