Zapowiada się deszczowy weekend

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże ze strefami frontów atmosferycznych, jedynie w pasie od południowej Skandynawii, przez Europę Środkową po północne Włochy pogodę kształtował będzie wyż z centrum w rejonie Zatoki Szczecińskiej. Przeważający obszar Polski będzie pod wpływem wspomnianego wyżu, jedynie południowo-wschodnia część kraju znajdzie się na skraju niżu znad Krety. Z północnego zachodu napływać będzie masa powietrza polarno-morskiego.

W sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami opady deszczu, rano również deszczu ze śniegiem. W rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Tylko na krańcach północno-zachodnich bez opadów. Temperatura maksymalna od 3 st., 4 st. na północy i w rejonach podgórskich do 5 st., 8 st. na pozostałym obszarze. Wiatr słaby, na wybrzeżu miejscami umiarkowany, północno-zachodni i północny.

W nocy z sobotę na niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na zachodzie i północnym zachodzie miejscami rozpogodzenia. Miejscami słabe opady deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach opady śniegu, jedynie na północnym zachodzie bez opadów. Temperatura minimalna od -3° st. na Pomorzu do 1 st. na południowym wschodzie i 2 st. na wybrzeżu, a w rejonach podgórskich -4 st., -3 st. Wiatr słaby z kierunków północnych, na zachodzie skręcający na wschodni.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. We wschodniej połowie kraju miejscami opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich opady deszczu ze śniegiem i śniegu, w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie do 7 st. na zachodzie, w rejonach podgórskich 2 st., 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-wschodni i wschodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże. Rano silne zamglenia. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 5 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie duże. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna 0 st. Wiatr słaby, północny. W niedzielę zachmurzenie duże, możliwe większe przejaśnienia. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna 6 st. Wiatr słaby, północno-wschodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl