fot. flickr.com

RCB: W nocy i rano burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad

Najbliższej nocy i rano wystąpią burze, silny wiatr, ulewny deszcz i lokalnie grad – ostrzega w czwartek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Lokalnie mogą wystąpić podtopienia.

„Uwaga! Dziś, w nocy i jutro rano (08/09.07) burze, ulewny deszcz, silny wiatr i lokalnie grad. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr. Możliwe podtopienia” – brzmi alert rozesłany w formie wiadomości sms przez RCB.

Także IMGW wydało alerty w związku z pogodą. Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed upałami w centralnej i wschodniej Polsce. Z kolei w pasie od północy do południa w centralnej części kraju mogą wystąpić burze z gradem. Na północy i zachodzie kraju możliwe są intensywne opady deszczu, ale także burze.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl