fot. twitter.com

Syn poseł Lewicy zatrzymany przez ABW

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Michała N., syna jednej z poseł Lewicy. Mężczyzna miał nawoływać w internecie do komunistycznej rewolucji.

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Michała N. pod zarzutem propagowania ustroju totalitarnego oraz zachęcania do przemocy – przekazał rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

„Michał N. nawoływał także do niszczenia pomników Żołnierzy Wyklętych i pomnika Dmowskiego, do atakowania księży i przedsiębiorców. Wzywał również do mordowania i torturowania żołnierzy Wojska Polskiego pełniących misje zagraniczne. Wychwalał politykę Stalina i Dzierżyńskiego …” – przekazał na Twitterze Stanisław Żaryn.

Według rzecznik ministra-koordynatora służb specjalnych materiał zgromadzony przez ABW wskazuje na to, że podejrzany propagował także działania o charakterze ekstremistycznym. To jedno z jego nagrań umieszczonych w internecie.

– Mi k… wystarczy sierp i cię k… zaje… . Jeszcze raz przyjdziesz na pomnik Bieruta, to ten sierp będzie na ciebie czekał – mówił Michał N. podejrzany o propagowania totalitaryzmu.

Musimy być wyczuleni na tego typu treści – wskazuje historyk dr Robert Derewenda.

– Dlatego, że za tymi treściami idzie nie tylko ideologia, ale również idą pewne konsekwencje. Proszę zwrócić uwagę, że najpierw była ideologia, a potem było wykonanie tej ideologii – wskazał.  

Michał N. został wypuszczony do domu tuż po przesłuchaniu. Na swoim kanale internetowym opowiedział o całym zajściu. ABW miało działać na polecenie prokuratury, która trzykrotnie wzywała podejrzanego na przesłuchanie, jednak bezskutecznie.

– Odmówiłem składania zeznań bez obecności adwokata, za kilka dni dojdzie do kolejnego przesłuchania towarzysza Michała – powiedział Michał N.

Jak się okazuje, podejrzany to syn poseł Lewicy Wandy Nowickiej. Mężczyzna był już karany za podobne czyny w 2010 roku.

TV Trwam News

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl