fot. Paweł Palembas

Chłodny i wietrzny weekend

Jak informuje IMGW, nad Europą będą dominowały głębokie niże znad Skandynawii wraz ze strefami frontów atmosferycznych, jedynie południe kontynentu będzie pod wpływem klina wyżu znad Azorów. Polska nadal będzie pod wpływem niżu znad południowej Skandynawii, od północnego zachodu na wschód będzie się przemieszczał front atmosferyczny związany ze wspomnianym niżem. Z północnego zachodu napłynie chłodne, wilgotne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie spadało, wieczorem zacznie się wahać.

W sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, na północy i zachodzie lokalne burze. W Sudetach i Tatrach opady śniegu i śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna od 5 st. na Pomorzu do 12 st. na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Na zachodzie, północy i w centrum, szczególnie podczas burz, porywy wiatru do 75 km/h, na pozostałym terenie porywy do 65 km/h.

W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, na wysoczyznach na północy kraju również deszczu ze śniegiem, w Tatrach opady śniegu. Temperatura minimalna od 1 st. na Suwalszczyźnie, Warmii i Kaszubach do 5 st. na Śląsku, w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wiatr umiarkowany i dość silny, porywisty, południowo-zachodni. Wiatr w porywach do 80 km/h na zachodzie i na Pomorzu, 75 km/h na przeważającej części kraju i do 65 km/h na południowym wschodzie.

W niedzielę na północy i w centrum zachmurzenie umiarkowane, okresami duże, na pozostałym terenie przeważnie duże. Przelotne opady deszczu, na wysoczyznach na północy deszczu ze śniegiem, w Tatrach śniegu. Temperatura maksymalna od 4 st. na Suwalszczyźnie do 11 st. na południu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach na ogół do 70 km/h, nad morzem do 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

W Warszawie w sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Po południu przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 4 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W niedzielę w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 10 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl