fot. flickr.com

Prognoza pogody

W Polsce z zachodu w głąb kraju będzie przemieszczał się front atmosferyczny, za którym, nad północno-zachodnią część kraju napłynie chłodniejsze i bardziej wilgotne, polarno-morskie powietrze. Pozostała część kraju pozostanie w ciepłej, suchej i stabilnej masie powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1010 hPa i będzie spadać.

We wtorek na północy i północnym zachodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami słabe opady deszcz. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 10 st. na północnym wschodzie do 15 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, przeważnie południowo-zachodni.

W nocy z wtorku na środę na południowym wschodzie zachmurzenie małe, nad ranem możliwe lokalne mgły ograniczające widzialność do 200 m. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i opady deszczu przemieszczające się z północnego zachodu w głąb kraju. Lokalnie możliwy deszcz ze śniegiem. W Sudetach opady śniegu. Temperatura minimalna od 1 do 4 st., chłodniej na południowym wschodzie, od -2 do 0 st. Wiatr na południowym wschodzie słaby zmienny, z przewagą południowo-zachodniego, na pozostałym obszarze umiarkowany, północno-zachodni.

W środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna przeważnie od 5 do 8 st., tylko na południowym wschodzie cieplej, lokalnie do 11 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zwłaszcza na wybrzeżu i na południu kraju, północny i północno-zachodni.

W Warszawie we wtorek pogodnie. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby, zmienny. W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 3 st. Wiatr słaby, północno-zachodni. W środę zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 7 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj