fot. Paweł Palembas

W całej Polsce ciepło ale deszczowo

Jak informuje IMGW, w Europie dominować będą niże, słabe układy wyżowe zaznaczają się na południowo-wschodniej części kontynentu.

Nad Polską zaznaczać się będzie słaby klin wyżu znad Grecji, po południu z południa nasunie się płytka zatoka niżowa z frontem ciepłym. Na przeważającym obszarze kraju zaznaczać się będzie umiarkowanie ciepła masa polarno-morska. Wraz z frontem ciepłym zacznie napływać gorąca i wilgotna masa zwrotnikowa.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie się wahać.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Okresami przelotne opady deszczu, możliwe burze, zwłaszcza na południu kraju. Prognozowana suma opadów na południowym zachodzie do 20 mm. Temperatura maksymalna od 19 st., 22 st. na północy kraju do 25 st., 26 st. w centrum i na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, południowy i południowo-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h. Na szczytach Karpat wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 80 km/h, z kierunków południowych.

W nocy z czwartku na piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami opady deszczu, na północnym zachodzie okresami o natężeniu umiarkowanym. Lokalne burze, zwłaszcza na zachodzie, w centrum i na południu Polski. Na obszarze od Ziemi Lubuskiej i Śląska po Kujawy i Mazowsze prognozowana wysokość opadów do 20 mm, a w Sudetach do 30 mm. Temperatura minimalna od 12 st. na północy do 16 st., 18 st. w centrum i na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy Polski z kierunków wschodnich, na pozostałym obszarze z kierunków południowych. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h. Wysoko w górach wiatr dość silny, w porywach w Sudetach do 80 km/h, a w Karpatach do 110 km/h, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj