Wkrótce projekt ustawy o obniżeniu emerytur b. esbekom

W najbliższych dniach będzie gotowy projekt ustawy obniżający emerytury m.in. byłym funkcjonariuszom Służby Bezpieczeństwa – poinformował szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

Projekt zakłada obniżenie byłym funkcjonariuszom SB emerytur do maksymalnie 2100 zł. Ma to być projekt rządowy. Szacunkowo dotyczyć będzie ok. 12 tys. osób. Według ministra Mariusza Błaszczaka, na wypłacaniu byłym funkcjonariuszom SB niższych emerytur budżet państwa zaoszczędzi rocznie nawet ćwierć miliona złotych.

Prof. Mieczysław Ryba, wykładowca KUL i WSKSiM w Toruniu, mówi, że działania podejmowane przez rząd Prawa i Sprawiedliwości mają nie tylko wymiar materialny, ale przede wszystkim moralny.

– To znaczy, jak niepodległa RP traktuje swoich bohaterów i jak traktuje katów, którzy tych bohaterów prześladowali. Jeśli odwrócimy tę sytuację (w sensie finansowym), że nie ma kary dla katów i jest bieda dla tych, którzy za Ojczyznę się poświęcali, to jak formować młode pokolenie i jak pokazywać społeczeństwu, co było w tym czasie dobre a co złe? Komunizm i oprawcy komunistyczni stali po stronie zła i to trzeba bardzo jednoznacznie wskazać, również w perspektywie emerytur i w perspektywie finansów – podkreśla historyk.

Minister Mariusz Błaszczak poinformował, że gdy projekt będzie gotowy, wówczas trafi do uzgodnień międzyresortowych.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl