fot. flickr.com

Przejaśnienia tylko na południowym – wschodzie kraju

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia znajdować się będzie w zasięgu słabego wyżu. Na pozostałym obszarze dominować będzie rozległy niż znad Morza Norweskiego.

Polska będzie w obszarze rozległego, ale stopniowo wypełniającego się niżu z ośrodkiem nad Morzem Norweskim i Norwegią. We wschodniej połowie kraju oddziaływać będzie strefa pofalowanego frontu chłodnego, na którym w ciągu dnia utworzy się przemieszczający się na północny wschód płytki ośrodek niżowy. Nad przeważający obszar Polski z południowego zachodu napływać będzie ciepła, polarno-morska masa powietrza, jedynie na północno-zachodnia część kraju przejściowo napłynie chłodniejsza, ale też polarno-morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i nieznacznie spadnie.

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami zwłaszcza w zachodniej połowie kraju. We wschodniej połowie kraju jeszcze okresowo opady deszczu, od zachodu stopniowo zanikające. Temperatura maksymalna od 5 st., 8 st. w północnej części kraju do 9 st., 13 st. w południowej. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem oraz w górach okresowo porywisty, z kierunków południowych. Na pogórzu porywy wiatru do 65 km/h, a wysoko w Karpatach do 100 km/h.

PAP/RIRM

drukuj