W kraju będzie upalnie. Wieczorem na zachodzie burze

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia znajdzie się w zasięgu niżów z frontami atmosferycznymi. Na pozostałym obszarze zaznaczy się wpływ wyżu znad Rosji i Zatoki Fińskiej. Polska będzie na skraju tego wyżu.

Po południu znad Niemiec nad zachód kraju nasunie się płytka zatoka niżowa. Ciepłe powietrze polarne zalegające nad Polską będzie stopniowo wypierane przez napływające z południowego zachodu powietrze zwrotnikowe.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie wolno spadać.

We wtorek na przeważającym obszarze kraju bezchmurnie, gdzieniegdzie zachmurzenie małe. W Karpatach wzrost zachmurzenia do dużego i miejscami przelotne opady deszczu oraz burze, lokalnie możliwy grad, a wysokość opadu do 20 mm. Także na zachodzie kraju po południu wzrost zachmurzenia do umiarkowanego i dużego, a wieczorem na krańcach zachodnich województw pomorskiego i lubuskiego możliwe burze z przelotnymi opadami deszczu.

Temperatura maksymalna od 30 do 34 st., jedynie na wybrzeżu wschodnim i krańcach północno-wschodnich nieco chłodniej – od 28 do 30 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni, jedynie na wybrzeżu umiarkowany, porywisty, południowo-wschodni i wschodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę we wschodnie połowie kraju zachmurzenie małe, jedynie w Karpatach początkowo zachmurzenie duże i zanikające przelotne opady deszczu i burze, możliwy grad. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie umiarkowane i duże oraz przelotne opady deszczu i burze przemieszczające się z zachodu kraju do centrum.

W czasie burz wysokość opadu do 20 mm. Temperatura minimalna od 15 st., 17 st. na północnym wschodzie do 20 st., 22 st. na południowym zachodzie. Wiatr słaby, okresami umiarkowany, południowo-wschodni, w zachodniej połowie kraju skręcający na zachodni i północno-zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 75 km/h.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże, na wschodzie początkowo rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu przemieszczające się znad wybrzeża środkowego, Wielkopolski i Dolnego Śląska na wschód. W obszarze od wybrzeża wschodniego i zachodu Mazur, przez centrum kraju, po Górny Śląsk, Małopolskę i Podkarpacie także burze, gdzieniegdzie z gradem i wysokością opadu do 20 mm.

Temperatura maksymalna: w zachodniej połowie kraju od 22 st., 24 st. na wybrzeżu do 30 st. na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie, we wschodniej połowie kraju od 30 do 34 st. Wiatr słaby, zmienny, na wschodzie kraju z kierunków południowych, na pozostałym obszarze kraju przeważnie północno-zachodni. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 75 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna 32 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W nocy zachmurzenie małe. Temperatura minimalna 21 st. Wiatr słaby, południowo-wschodni. W środę zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Możliwe przelotne opady deszczu i burza. Temperatura maksymalna 33 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-wschodni i południowy, skręcający na zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl