Sejm o zwiększeniu bezpieczeństwa pracowników socjalnych

W tym tygodniu Sejm zajmie się m.in. zmianami wprowadzonymi przez Senat do ustawy o pomocy społecznej. Zmiany miałyby zwiększyć bezpieczeństwo pracowników socjalnych. Jeżeli posłowie przyjmą poprawki, to to, czy pracownicy będą mogli korzystać z asysty policjanta będzie zależało od komendanta policji.

Sylwester Tonderys, przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników Socjalnych, podkreśla, że do tej pory obowiązujące przepisy były dobre, jednak zmiany Senatu będą dla pracowników socjalnych bardzo niekorzystne.

– Ta poprawka, to ewidentny lobbing, żeby policja nie była obligowana, by pokazać, że są ważniejsi niż pomoc społeczna. My nie rozumiemy, dlaczego senatorowie chcą to zmienić i złagodzić to rozwiązanie w taki sposób, że będzie ono w ogóle nieskuteczne. Policja będzie asystowała wyłącznie w tych terminach, kiedy to policji będzie pasowało, kiedy nie będą mieli nic lepszego do roboty. Ośrodki pomocy społecznej pracują między 8.00 a 16.00, czyli na tę asystę pracownik nigdy się nie doczeka, bo policja przyjedzie np. o 20.00 – zauważa Sylwester Tonderys.

Wcześniej posłowie zdecydowali, że komendant jest zobowiązany do zapewnienia asysty policjanta. Warunkiem był wniosek, z którym do funkcjonariusza miał wystąpić kierownik ośrodka pomocy społecznej. Po zmianach Senatu, komendant policji nie będzie musiał uwzględniać wniosku o asystę.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl