fot. twitter.com/KancelariaSejmu

Prezydium Sejmu na dziś podjąć ostateczne decyzje dot. najbliższego posiedzenia Izby

Na dzisiejszym Prezydium Sejmu mają zapaść ostateczne decyzje dotyczące przebiegu najbliższego posiedzenia Izby. W ubiegły piątek Prezydium miało charakter konsultacyjny. Zebrano opinie w sprawie kolejnego posiedzenia Sejmu, środków profilaktycznych i bezpieczeństwa, jakie mogą zostać zastosowane.

Na dzisiejszym spotkaniu, które zaplanowano na godz. 11.00, mają zostać podjęte ostateczne decyzje w tej sprawie. O szczegółach mówi wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

– Mam nadzieję, że  na tym spotkaniu ustalony zostanie ostatecznie kształt organizacyjny posiedzenia Sejmu i wtedy dopiero będzie można coś powiedzieć o tym, jak będzie wyglądał Sejm, kiedy się spotka, jaki będzie tryb procedowania. Oczywiście chodzi o najważniejsze kwestie, czyli przede wszystkim nową ustawę, która ma roboczą nazwę tarcza antykryzysowa. Ta ustawa oczywiście jest najważniejsza, ale jest też kwestia uchwalenia budżetu i ewentualnych zmian w regulaminie Sejmu, które upraszczały by posiedzenia, skracały ich czas. Chodzi o to, żeby Sejm pracował, ale z drugiej strony, żeby zapewnić bezpieczeństwo zarówno posłom, jak i pracownikom Sejmu – zaznacza Ryszard Terlecki.

Według harmonogramu, posiedzenie Sejmu powinno się rozpoczynać jutro i potrwać dwa dni.

RIRM

drukuj