fot. PAP/Marcin Obara

Posiedzenie Sejmu ws. cyberataków

O godz. 9.00 rozpoczęło się niejawne posiedzenie Sejmu odnośnie cyberataków, które dotknęły Polskę. Sprawa dotyczy włamania na skrzynkę e-mailową oraz media społecznościowe Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka i jego żony.

Rzecznik rządu Piotr Müller podkreślił, że tego typu ataki to obecnie problem, z którym mierzy się wiele krajów świata.

– W ostatnich latach ofiarami ataków cybernetycznych było wiele krajów, m.in. Francja, Wielka Brytania i USA. Dlatego Polska nie jest wyjątkiem na mapie światowych ataków cybernetycznych. Jednak skala ataków, które miały miejsce  w ostatnim czasie, jest duża. W związku z tym premier Mateusz Morawiecki uznał, że rząd musi bezpośrednio poinformować posłów o ich skali oraz zakresie – powiedział Piotr Müller.

Obrady podczas tajnego posiedzenia Sejmu są prowadzone w szczególnym rygorze i zgodnie z procedurami dla posłów, a także dla dziennikarzy, którzy nie będą mogli być obecni na Galerii Sali Posiedzeń.

Posłowie wchodzący do Sali Posiedzeń będą sprawdzani przy pomocy urządzeń detekcyjnych – poinformował.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl