Pierwsze czytanie projektu „Uczciwe wybory”

W Sejmie odbędzie się dziś pierwsze czytanie obywatelskiego projektu zmian w Kodeksie wyborczym „Uczciwe wybory”. Projekt pozwala m.in. na zainstalowanie kamer w lokalach wyborczych, wprowadza przeźroczyste urny, zakłada też zmiany w kształcie PKW.

Posłowie PiS zebrali pod nim ponad 120 tys. podpisów. Wiceprezes PiS poseł Beata Szydło mówi, że celem zmian, jest zabezpieczenie wyborów przed fałszerstwami.

Wybory samorządowe pokazały, że nie możemy być pewni czy wynik wyborów jest uczciwy czy też nie. Wydarzenia, które wtedy miały miejsce niestety budziły tyle różnego rodzaju wątpliwości i pytań, że dzisiaj wiara w prawdziwości wyborów w Polsce, rzetelność ich przeprowadzenia jest coraz mniejsza – powiedziała  poseł Beata Szydło.

Obywatelski projekt w większości powiela rozwiązania zawarte w projekcie PiS, odrzuconym w grudniu ub.r. przez Sejm.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl