Pierwsze posiedzenie Sejmu VIII kadencji

Trwa pierwsze posiedzenie Sejmu. Obrady otworzył marszałek senior Kornel Morawicki. Na początku posiedzenia prezydent Andrzej Duda wygłosił orędzie. Posłowie złożyli także ślubowanie.

Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że wyborcy opowiedzieli się za zmianą, która polega na naprawie szeregu aspektów życia Rzeczpospolitej Polskiej.

Wyraził nadzieję, że ten Sejm odpowie pozytywnie na to zadanie.

– Nasze zadanie polega na tym, żeby realizować to, do czego się przed Polakami zobowiązaliśmy – w kampanii wyborczej, w swojej wcześniejszej pracy poselskiej, jak wielu z państwa na tej sali, a także teraz, kiedy będziecie państwo pracowali, kiedy będziecie występowali tu, z tej trybuny, w tej izbie, na komisjach, w  mediach. Ludzie oczekują od nas przede wszystkim tego, że będą żyli bezpiecznie, i że będzie im się żyło lepiej, że będą żyli bardziej dostatnio, że stopa życiowa będzie ciągnięta w kierunku takim, aby dochodziła do takiego poziomu, jaki jest na Zachodzie – mówił prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda apelował także o merytoryczną dyskusję w parlamencie. Na koniec zapewnił, że jako głowa państwa chce być bliżej prac Sejmu. Dlatego też w Gabinecie Prezydenckim w gmachu Sejmu pracownicy kancelarii będą prowadzili dyżury. Ten gabinet, jak mówił prezydent, będzie otwarty dla posłów wszystkich partii. WIĘCEJ

Marszałek senior Kornel Morawicki przemawiając do zgromadzonych  powiedział, że marzy mu się, aby ten  parlament  zaproponował Polsce i Europie nową, wielką konstytucję na miarę XXI w.

– Konstytucję nie tylko praw, obowiązków, nie tylko wolności, ale konstytucję sensu. Powiemy w niej o wzajemnej solidarności bogatych z biednymi, młodych ze starymi, zdrowych z chorymi, przedsiębiorców z pracownikami, Polaków w kraju z Polakami na obczyźnie – mówił Kornel Morawiecki. WIĘCEJ 

Po złożeniu dymisji prze Ewę Kopacz marszałek Sejmu zarządził przerwę w obradach.

Jak informuje Centrum Informacyjne Rządu premier i jej ministrowie mają jeszcze dziś po południu spotkać się z prezydentem Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim.

Kancelaria Prezydenta nie potwierdza jednak tego terminu.

Transmisję z pierwszego posiedzenia Sejmu przeprowadziła TV Trwam.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl