A. Mularczyk dla „Do Rzeczy”: Raport dot. polskich strat wojennych – w tej kadencji Sejmu

Trwają zaawansowane prace archiwalne, historyczne, ekonomiczne i statystyczne w sprawie polskich strat wojennych – powiedział w wywiadzie dla tygodnika „Do Rzeczy” poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Raport na ten temat będzie gotowy w tej kadencji Sejmu – dodał.

Arkadiusz Mularczyk, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. oszacowania wysokości odszkodowań należnych Polsce od Niemiec za szkody wyrządzone w trakcie II wojny światowej, pytany o raport dotyczący polskich strat wojennych, wyjaśnił, że obecnie zespół badaczy różnych specjalizacji prowadzi „zaawansowane prace o charakterze archiwalnym, historycznym, ekonomicznym i statystycznym”.

„Raport będzie gotowy w tej kadencji Sejmu” – zapewnił poseł PiS.

„To musi być dzieło historyczne, ważne również dla przyszłych pokoleń – tłumaczone na wiele języków” – dodał.

Jego zdaniem, „ten raport ma szanse zmienić perspektywę patrzenia na Polskę i jej historię, a także być podstawa działań o charakterze międzynarodowym; zwłaszcza w kontekście amerykańskiej ustawy 447 jego powstanie dziś nabiera szczególnego znaczenia”.

Arkadiusz Mularczyk pytany w wywiadzie, czy jego zdaniem prezes PiS Jarosław Kaczyński „ze szpitala sprawuje przywództwo nad partią równie skutecznie co z Nowogrodzkiej”, odpowiedział, że według niego „Kaczyński jest niekwestionowanym liderem Zjednoczonej Prawicy”. Podkreślił, że prezes PiS „również ze szpitala ma pełną i największą wiedzę na temat stanu państwa i partii”.

„Życzę mu wielu, wielu lat na fotelu lidera, bo jest on gwarancją sukcesów, stabilności i stabilizacji politycznej” – dodał.

Dopytywany, czy Prawo i Sprawiedliwość „cały swój sens istnienia” opiera na prezesie partii odpowiedział: „Tak jest, dlatego życzę, aby prezes Jarosław Kaczyński jak najdłużej był naszym liderem”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl