Konferencja o polskich mediach na Wschodzie

W Sejmie odbywa się konferencja poświęcona polskim mediom na Wschodzie. Uczestnicy spotkania rozmawiają m.in. o polskich mediach na Ukrainie w czasie transformacji i działań wojennych oraz o wpływie wzrostu napięcia w regionie na polskie media na Białorusi.

Zebrani zastanowią się też nad tym, czy media polskie mogą przeciwdziałać propagandzie rosyjskiej.

– Żeby media polskie mogły konkurować z innymi mediami, w tym rosyjskimi, muszą być finansowane z budżetu państwa polskiego, ponieważ jest to działalność stricte misyjna. Nie zawsze mamy przekonanie, że tak się dzieje. O tym także będziemy dyskutować. Na zakończenie tego spotkania będą przyjęte postulaty, które przekazane do sejmowej i senackiej Komisji Łączności z Polakami za Granicą oraz Ministerstwa Spraw Zagranicznych, bo to ono podejmuje dzisiaj kluczowe decyzje w przyznawaniu środków i dotacji dla środowisk polskich poza granicami kraju – wyjaśnia Michał Dworczyk, prezes Fundacji „Wolność i Demokracja”.

Organizatorem spotkania jest Komisja Łączności z Polakami za Granicą we współpracy z Fundacją „Wolność i Demokracja”.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl