fot. o. Dawid Wilczyński CSsR

W Toruniu trwa Spotkanie Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja

Formacja, ewangelizacja i wspieranie Radia Maryja – tak w dużym skrócie wygląda działalność Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja. W Toruniu trwa spotkanie ich przedstawicieli.

Koła Przyjaciół Radia Maryja działają na całym świecie.

– Koła i Biura Przyjaciół Rodziny Radia Maryja to swojego rodzaju pomost pomiędzy Radiem Maryja a osobami, które są w terenie rozsiane w Polsce, jak i poza granicami naszej ojczyzny – powiedział o. Dawid Wilczyński CSsR, opiekun Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja.

Radio Maryja w życiu tej wyjątkowej wspólnoty odgrywa ogromną rolę.

– To radio mnie utrzymuje przy życiu, przy zdrowiu. Gdyby nie Radio Maryja pewnie popadłabym w depresję albo inną chorobę. A tak nawet nie mam na to czasu. Jak ktoś mówi, że nie mam czasu, bo ma depresję, to mówię takim osobom: chodź do nas do koła, znajdziemy Ci zajęcie. Pielgrzymujemy, pielgrzymując, modlimy się – akcentowała pani Jadwiga Paradowska z Koła Przyjaciół Radia Maryja w Płocku.

Podczas spotkań w parafiach modlą się i wspierają swoje radio.

– Omawiamy wszystkie sprawy związane z Radiem Maryja, wymieniamy się swoimi poglądami, pijemy sobie herbatkę, kawę, jest fajnie – wskazała pani Jadwiga Wesołowska z Koła Przyjaciół Radia Maryja w Lublinie.

Koła Przyjaciół Radia Maryja mają niebagatelne znaczenie, wskazuje o. Dawid Wilczyński CSsR. Są one swoistymi ambasadorami Radia Maryja w lokalnych społecznościach.

– Formacja, ewangelizacja, wspieranie Radia Maryja i każda z tych rzeczywistości znajduje swoje odzwierciedlenie w pracy Biur i Kół Przyjaciół Radia Maryja – akcentował opiekun Kół i Biur Przyjaciół Radia Maryja.

Każdego roku przedstawiciele Biur i Kół spotykają się w Toruniu. Spotkanie to wspólna modlitwa, okazja do podzielenia się doświadczeniami, ale też wykłady. W tym roku na przedstawicieli Biur i Kół czekały warsztaty radiowe, telewizyjne i informatyczne.

– Dwoma filarami tego spotkania jest modlitwa oraz wykład. Wykłady są dedykowane w tym roku w sposób szczególny z zakresu informatyki. Chcemy dopomóc naszym przyjaciołom w opanowaniu przestrzeni wirtualnej, ponieważ nasza Rodzina ewangelizuje w rzeczywistości, ale też w rzeczywistości multimedialnej, aby tam również tych treści o Panu Bogu było jak najwięcej – ocenił o. Dawid Wilczyński CSsR.

W sobotę przedstawiciele Biur i Kół w łączności z całą Rodziną Radia Maryja modlili się nowenną w sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Ta modlitwa odmawiana w każdą pierwszą sobotę miesiąca ma nas przygotować 30. rocznicy powstania Radia Maryja, którą będziemy świętować już w grudniu.

– Chcemy dziękować Dobremu Bogu za wielkie dzieło, które niemal 30 lat temu, powstało na polskiej ziemi. To radio istnieje po to, aby prowadzić tych, którzy słuchają do Ciebie, Panie Jezu – mówił o. Jan Król CSsR.

Nowenna to także przebłaganie Maryi za wszystkie bluźnierstwa i profanacje.

TV Trwam News

drukuj