fot. PAP/Tomasz Gzell

Min. B. Borys-Szopa: Ponad 2 mln wniosków o „500 plus” i 1,14 mln o Dobry Start

W niespełna dwa tygodnie rodziny złożyły ponad 2 mln wniosków online o przyznanie środków z programu Rodzina 500 plus i ponad 1,14 mln wniosków w programie Dobry Start – poinformowała w piątek szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa.

„W niespełna 2 tygodnie rodziny złożyły ponad 2 miliony wnioskówonline o #rodzina500plus i ponad 1,14 miliona o #DobryStart” – napisała na Twitterze minister rodziny, pracy i polityki społecznej.


Od 1 lipca ruszył rozszerzony program Rodzina 500 plus, który zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Od tego dnia możliwe jest składanie wniosków o świadczenie drogą elektroniczną. Od 1 sierpnia wniosek będzie można złożyć także w formie tradycyjnej – papierowej.

Od początku lipca drogą internetową można także złożyć wniosek o wyprawkę szkolną w wysokości 300 zł z programu Dobry Start.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl