fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

Ministerstwo Rodziny rusza z cyklem spotkań regionalnych o „500 plus”

Kierownictwo Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej rusza dziś z cyklem spotkań regionalnych o „500 plus”. W Polskę ruszy delegacja na czele z minister Bożeną Borys-Szopą.

Podczas spotkań w całym kraju podsumowany zostanie stan przygotowań samorządów do realizacji programu Rodzina 500 plus. Resort przypomni we wszystkich województwach o nadchodzących zmianach. Od lipca programem objęte będą wszystkie dzieci, bez kryteriów dochodowych.

Takie wsparcie – jak mówił premier Mateusz Morawiecki na Zjeździe Dużych Rodzin w Lubartowie – wynika z tego, że państwo stawia na rodzinę. Szef rządu zapowiedział, że jeśli Zjednoczona Prawica wygra jesienne wybory dalej będzie rozwijać politykę prorodzinną, która wzmacnia całe państwo polskie.

– To dlatego dzisiaj (mając lepszą sytuacje budżetową, bo udało nam się uszczelnić system podatkowy) przekazujemy od 1 lipca 500 złotych na każde pierwsze dziecko. Wyrazem tego, jak bardzo cenimy politykę prorodzinną jest fakt, że stałą się ona ośrodkiem wielu działań gospodarczych i społecznych – wskazał.

Dzisiaj przedstawiciele ministerstwa odwiedzą województwa: śląskie, małopolskie, lubelskie, podkarpackie, pomorskie i mazowieckie. W kolejnych dniach wiceministrowie pojadą do pozostałych 10 województw.

RIRM

drukuj