fot. flickr.com

Donald Tusk będzie zeznawał przed komisją ds. VAT

Przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk ma dzisiaj zeznawać przed komisją ds. VAT. Przesłuchanie według planu rozpocznie się o godz. 11.00. Członkowie komisji będą pytać byłego premiera między innymi o działania z obszaru jego zwierzchnictwa nad różnymi służbami.

Kwestią zasadniczą jest stan wiedzy byłego premiera między innymi o procederze wyłudzeń VAT, a także o tym, jakie informacje przekazywały służby kontrolowane przez Donalda Tuska.

Wątków jest jednak znacznie więcej – wskazał przewodniczący komisji śledczej poseł Marcin Horała.

– Czy i kiedy wiedział o tym, że jest duży problem w ogóle w ściąganiu podatku VAT, a potem już w rozłożeniu na poszczególne zagadnienia i branże, kiedy taki stan wiedzy u niego występował oraz jakie podejmował działania jako zwierzchnik służb specjalnych. Czy służby informowały i były zadaniowane do zwalczania tej przestępczości godzącej w bezpieczeństwo ekonomiczne państwa. Czy wiedział i podejmował inicjatywy dotyczące odpowiedzialności karnej za te przestępstwa.[…] No i wreszcie działania resortu finansów, uszczelniające system podatkowy, kolejne zmiany ustawy o VAT, czy to było za jego wiedzą i zgodą – podkreślił Marcin Horała.

Komisja śledcza ds. VAT powołana w ubiegłym roku ma zbadać i ocenić prawidłowość działań rządów PO-PSL związanych z zapewnieniem dochodów z VAT i akcyzy oraz ewentualne zaniedbania w tym zakresie. Bada lata 2007-2015.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl