Złożono już 110 tysięcy wniosków dot. programu „Rodzina 500 plus”

Do dzisiejszego poranka w całym kraju zostało złożonych 110 tysięcy wniosków w ramach programu „Rodzina 500 plus” – poinformowała minister cyfryzacji Anna Streżyńska.

W kancelarii premier Beaty Szydło odbyła się konferencja podsumowująca pierwszy dzień działania sztandarowego programu rządu PiS-u.

Minister zwróciła uwagę, że co najmniej jedna trzecia Polaków potrafi i biegle korzysta z usług świadczonych drogą internetową.

– Drogą elektroniczną, różnymi kanałami, zostało złożonych 100 tysięcy wniosków. O 22.20 padła ta liczba. Dzisiaj mamy już 110 tysięcy wniosków (to jest informacja z godzin porannych). Oznacza to, że gdybyśmy utrzymali takie tempo składania wniosków, to w ciągu miesiąca, do końca kwietnia, wszyscy Polacy bez wychodzenia z domu mogliby te wnioski o wypłatę świadczenia wychowawczego złożyć. To jest ogromny przełom, bo przez wiele lat próbowaliśmy udostępnić usługi drogą elektroniczną – powiedziała minister Anna Streżyńska.    

Szefowa resortu cyfryzacji poinformowała też, że zatrzymano dwie osoby, które próbowały dokonać nadużyć w sieci. Zamknięto też kilka stron, które podszywały się pod rządową stronę dotyczącą wypłaty świadczeń.

Minister finansów Paweł Szałamacha zapewnił, że finansowanie programu „Rodzina 500 plus” jest „w pełni zabezpieczone”. W budżecie na ten rok zapewniono na ten cel 17 mld zł.

Wsparciem objętych zostanie 2,7 mln rodzin, które otrzymają świadczenia na 3,7 mln dzieci.

RIRM

drukuj