MRPiPS przypomina o konieczności złożenia wniosku o świadczenia „500 plus”

Jeszcze trzy dni pozostały na złożenie wniosku o świadczenie „500 plus” w terminie, który gwarantuje zachowanie ciągłości w wypłacie pomocy. Złożenie dokumentów we wrześniu lub październiku może spowodować przerwę w otrzymywaniu świadczenia, które później zostanie wypłacone z wyrównaniem.

Jak przypomina Andrzej Mańkowski, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu, od 1 października rozpoczyna się nowy okres zasiłkowy, a od początku sierpnia trwa przyjmowanie wniosków uprawniających rodziców do pobierania dofinansowania z programu Rodzina 500 plus.

To jest bardzo ważne – żeby zachować ciągłość finansowania, trzeba w tym roku złożyć po raz kolejny odpowiedni dokument. Termin składania wniosków mija 31 października. Jeżeli do końca tego miesiąca złoży się wniosek to zachowa się ciągłość świadczeń. (…) Oczywiście jeśli ktoś złoży taki wniosek 30 października to nie ma możliwości, żeby pieniądze otrzymał jeszcze w październiku. Ten okres się wówczas wydłuży, ale wtedy otrzyma się wyrównanie od pierwszego października do momentu kiedy zostanie wypłacone świadczenie – podkreśla Andrzej Mańkowski.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zachęca do jak najszybszego składania wniosków. Można to zrobić osobiście, listownie lub online. W tym ostatnim przypadku istnieje możliwość skorzystania z ministerialnego portalu [email protected], bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych ZUS czy Profilu Zaufanego.

Program Rodzina „500 plus” ruszył w kwietniu ub. roku. Jest jednym ze sztandarowych pomysłów, z którymi Prawo i Sprawiedliwość szło do wyborów parlamentarnych w 2015 r. Program umożliwia comiesięczne wypłaty 500 zł na drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl