W Polsce temperatura utrzymuje się w okolicach 30 st. ale w piątek będzie deszczowo

Jak informuje IMGW, Europa północna, zachodnia i częściowo centralna znajdzie się w zasięgu niżu znad Skandynawii. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą wyże z centrami nad zachodnią Rosją i Atlantykiem. Polska będzie w zasięgu zatoki niskiego ciśnienia, związanej z niżem nad Skandynawią.

Niemal cały kraj będzie w bardzo ciepłym, polarnym morskim powietrzu. Jutro po południu nad zachodnie rejony nasunie się strefa chłodnego frontu atmosferycznego, za którym z północnego zachodu napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie się wahać.

W piątek na Podkarpaciu zachmurzenie umiarkowane i na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami przelotne opady deszczu oraz burze. Lokalnie opady gradu. Opady deszczu w czasie burz o natężeniu umiarkowanym i silnym, prognozowana suma opadów od 20 mm do 30 mm, a w Kotlinie Kłodzkiej i na Opolszczyźnie lokalnie do 40 mm. Temperatura maksymalna od 23 st. na północnym zachodzie i nad morzem do 31 st. miejscami na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie południowy na pozostałym obszarze południowo-zachodni i zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 90 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu i miejscami burze, na zachodzie i północnym zachodzie kraju stopniowo zanikające. Początkowo możliwe również opady gradu. Prognozowana suma opadów w czasie burz do 25 mm, a na Opolszczyźnie do 30 mm. Nad ranem na Pomorzu mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 10 st. na północnym zachodzie do 18 st. na południu i południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany zachodni i południowo-zachodni. W czasie burz wiatr w porywach do 80 km/h.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl