fot. flickr

Miejscami tylko na zachodzie Polski bez deszczu

Jak informuje IMGW, północno-zachodnia, północna oraz wschodnia część Europy będzie w zasięgu niżów z ośrodkami w rejonie Islandii i zachodniej Rosji.

Pozostały obszar kontynentu znajdzie się w strefie podwyższonego ciśnienia. Polska będzie na skraju niżu, z ośrodkiem nad zachodnią Rosją. Z północnego zachodu będzie napływać chłodne powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie rosnąć.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Na wschodzie i w Karpatach przelotne opady deszczu, wysoko w Tatrach przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 10 st., 12 st. na wschodzie oraz w rejonach podgórskich do 16 st. na zachodzie. Wiatr umiarkowany, porywisty, na północnym wschodzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 75 km/h, północno-zachodni i zachodni. Na wschodnim wybrzeżu wschodnim wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 90 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy z piątku na sobotę zachmurzenie umiarkowane i duże. Na północy oraz w Karpatach miejscami słabe opady deszczu. Temperatura minimalna od 4 st. na krańcach północno-wschodnich do 7 st., 10 st. na przeważającym obszarze i 12 st. na zachodzie, a w rejonach podgórskich lokalnie 5 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na północy miejscami porywisty, z kierunków zachodnich. Na wybrzeżu porywy wiatru do 55 km/h.

PAP/RIRM

drukuj