fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: Burze, deszcz i silny wiatr na północy kraju; będzie nieco cieplej

Zrobi się dziś nieco cieplej niż dzień wcześniej, najwyższa temperatura będzie na Dolnym Śląsku, gdzie wyniesie ok. 23 stopni. Na północy kraju, w powiatach nadmorskich, spodziewane są burze, przelotne opady deszczu i silny wiatr – prognozuje synoptyk IMGW-PIB Michał Ogrodnik.

Synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego powiedział, że dziś, tak jak w nocy, w powiatach nadmorskich, a także w innych miejscach północno-zachodniej części kraju, spodziewać się można opadów deszczu, burz i silnego wiatru. Porywy wiatru, który będzie się wzmagał nie tylko w czasie burz, mogą osiągać do 90 km/h.

Zrobi się nieco cieplej, temperatura maksymalna będzie przeważnie wyższa o 2-3 stopnie niż dzień wcześniej. Jak powiedział Ogrodnik, najcieplej będzie na Dolnym Śląsku, gdzie termometry wskażą 23 stopnie. W centrum – ok. 21 stopni, a najchłodniej będzie na północy – od 19 do 20 stopni.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl