Ponad 500 interwencji straży pożarnej w celu usunięcia skutków wiatru i deszczu

W ciągu minionej doby straż pożarna interweniowała 530 razy, aby usunąć szkody spowodowane przez silny wiatr i deszcz – poinformował w środę PAP rzecznik Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak. Nie ma osób poszkodowanych.

Najwięcej interwencji odnotowano w woj. zachodniopomorskim – 89, w woj. mazowieckim – 78, w woj. wielkopolskim – 64. 492 interwencje związane były z usuwaniem połamanych i powalonych przez wichurę drzew, które tarasowały wiele ulic, dróg i szlaków kolejowych. Strażacy 38 razy wypompowywali wodę z piwnic zalanych budynków. W kilku przypadkach zabezpieczono uszkodzone elementy konstrukcyjne budynków. Nie odnotowano przypadków zerwanych ani uszkodzonych dachów.

„Nikomu nic się nie stało” – podkreślił Frątczak.

Według danych Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, 14 938 gospodarstw domowych pozostaje bez prądu ze względu na zerwanie lub uszkodzenie linii energetycznych.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl