RPA: władze wezwały dyplomatę USA po tweecie Trumpa

Władze RPA w czwartek wezwały amerykańską charge d’affaires Jessye Lapenn, by zaprotestować przeciwko wpisowi prezydenta USA Donalda Trumpa na Twitterze na temat południowoafrykańskiej polityki gruntowej – podała agencja Reutera za osobą zbliżoną do sprawy.

W środę wieczorem Donald Trump napisał, że poprosił amerykańskiego sekretarza stanu Mike’a Pompeo, aby „uważnie przyglądał się przejęciom ziemi i farm oraz wywłaszczeniom i zabójstwom farmerów, (do których dochodzi) na dużą skalę w RPA”.

Donald Trump twierdził również, że „rząd RPA przejmuje ziemię od białych farmerów”.

Rzeczniczka prezydenta Republiki Południowej Afryki Cyrila Ramaphosy oskarżyła amerykańskiego przywódcę o podsycanie w kraju podziałów na tle rasowym.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl