fot. PAP/EPA

D. Trump: Trzeba było najpierw zniszczyć bazy w Afganistanie, a potem wycofać wojsko

Były prezydent USA Donald Trump powiedział w czwartek, że Stany Zjednoczone najpierw powinny były ewakuować z Afganistanu Amerykanów i sprzęt wojskowy, a potem zniszczyć swoje bazy, przed wycofaniem wojsk z kraju. Jak podkreślił, taki plan oszczędziłby rozlewu krwi.

„Najpierw zabierasz wszystkich obywateli USA. Potem zabierasz cały sprzęt. Potem bombardujesz obracając je w drobne kawałki – A POTEM ZABIERASZ WOJSKO” – napisał Donald Trump w wydanym w czwartek oświadczeniu.

„Nie robi się tego w odwróconej kolejności, jak zrobili to Biden i nasi lewaccy generałowie” – dodał.

Donald Trump stwierdził, że gdyby w zaproponowany przez niego sposób przeprowadzono wycofanie wojsk z Afganistanu, uniknięto by chaosu i śmierci.

„Nawet nie wiedzieliby, że wyszliśmy” – podkreślił.

Były prezydent nie zdradził więcej szczegółów swojego planu. Była to jednak kolejna krytyka działań jego następcy w Afganistanie [czytaj więcej].

We wtorek Donald Trump w wywiadzie dla telewizji Fox News stwierdził, że sytuacja w Afganistanie jest „największym upokorzeniem w historii” USA. Bronił jednocześnie swojej umowy o wycofaniu wojsk z kraju zawartej z talibami, która przewidywała wycofanie wojsk USA do 1 maja 2021 r. w zamian za gwarancję braku wsparcia talibów dla grup terrorystycznych.

Donald Trump podkreślił, że wielokrotnie osobiście rozmawiał z przywódcą fundamentalistów mułłą Baradarem i wynegocjował „wspaniałą umowę”.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl