fot. pixabay.com

Holandia: Trzy lata więzienia dla 27-latki za działalność w tzw. Państwie Islamskim

Sąd w Rotterdamie skazał w czwartek na trzy lata pozbawienia wolności 27-letnią Siobhan W. za działalność w tzw. Państwie Islamskim. Kobieta twierdzi, że jedynie opiekowała się mężem i „piekła babeczki”.

Holenderka wyjechała do Syrii w 2015 roku. Tam poślubiła syryjskiego snajpera. Według prokuratury w tym samym czasie zaangażowała się w działalność tzw. Państwa Islamskiego (ISIS).

Sąd ustalił, że Siobhan W. była członkiem tzw. Państwa Islamskiego w Syrii od 27 stycznia 2015 r. do 20 października 2020 roku. W opinii sądu upowszechniała radykalnie ekstremistyczne idee ISIS i nawoływała do dżihadu.

Kobieta odrzuciła wszystkie zarzuty i twierdziła, że jedynie zajmowała się rodziną, prowadzeniem domu i „piekła babeczki”.

„Nie możemy zapominać o okrucieństwach ISIS. Osoby należące do tej terrorystycznej organizacji powinny być surowo ukarane” – argumentował na początku sierpnia prokurator.

Po upadku kalifatu w 2020 r. Siobhan W. wróciła do Holandii, gdzie została aresztowana. Zgodnie z czwartkowym wyrokiem sądu w Rotterdamie najbliższe trzy lata spędzi w więzieniu.

PAP

drukuj