Polska w zasięgu wyżu

Jak podaje IMGW, nad Europą dominować będą niże, jedynie środkowo-wschodnia Rosja oraz południowo-zachodnie krańce kontynentu znajdować się będą w zasięgu wyżów. Polska będzie w zasięgu niżu znad południowo-zachodniej Ukrainy.

Na północy kraju zaznaczać się będzie rozmywający się front ciepły, na południowym-zachodzie front okluzji. Napłynie ciepłe i wilgotne powietrze polarno-morskie, jedynie krańce północne pozostawać będą w zasięgu masy chłodnej i bardziej suchej, polarno-morskiej.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 998 hPa i będzie spadać.

We wtorek zachmurzenie całkowite, na północnym zachodzie możliwe przejaśnienia. Na południowym wschodzie Polski opady deszczu. W województwie małopolskim, świętokrzyskim, podkarpackim i lubelskim prognozowana wysokość opadów do 15 mm. W pasie od Opolszczyzny i Górnego Śląska, po Podlasie i północ Lubelszczyzny opady deszczu i deszczu ze śniegiem przechodzące w opady śniegu. Na pozostałym obszarze Polski opady śniegu, na północnym zachodzie zanikające. W górach opady

śniegu, a w Bieszczadach także deszczu. Przyrost pokrywy śnieżnej o 4 cm do 10 cm. Temperatura maksymalna przeważnie od 1 do 4 st., na południowym wschodzie od 4 do 6 st., a w Kotlinach Sudeckich oraz na Suwalszczyźnie około 0 st. Wiatr umiarkowany, na wybrzeżu początkowo dość silny, porywisty, z kierunków północnych. W Tatrach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże. Okresami opady śniegu, na południowym wschodzie początkowo deszczu. Nad ranem na zachodzie opady deszczu ze śniegiem, możliwe słabe opady marznące. Temperatura minimalna od -3 do 0 st., w kotlinach górskich od -6 do -4 st. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych, skręcający na zachodni, a rano na zachodzie kraju na południowy.

W środę zachmurzenie duże, na południu i wschodzie okresami większe przejaśnienia. Na południu Polski miejscami opady deszczu, na północnym wschodzie śniegu, a na pozostałym obszarze miejscami opady śniegu przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Temperatura maksymalna od 1 st. na północnym wschodzie do około 3 st. w centrum i do 6 st. miejscami na południu. Na pogórzu temperatura około 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu porywisty, z kierunków południowych, na wschodzie kraju początkowo zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 70 km/h.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie duże i opady śniegu i deszczu ze śniegiem, po południu słabnące. Miejscami możliwy przyrost pokrywy śnieżnej o 5 cm. Temperatura maksymalna 2 st. Wiatr umiarkowany i słaby, z kierunków północnych. W nocy zachmurzenie duże i słabe opady śniegu. Temperatura minimalna -1 st. Mokre

nawierzchnie ulegać mogą oblodzeniu. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni i zachodni. W środę zachmurzenie duże. Temperatura maksymalna 3 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl