fot. pixabay.com

Synoptyk IMGW: pierwszy dzień tygodnia pogodny

W poniedziałek na przeważającym obszarze kraju będzie pogodnie i słonecznie. Tylko na północnym wschodzie i krańcach południowo-wschodnich możliwe jest większe zachmurzenie i być może słaby, przelotny deszcz.

Jak przekazała Grażyna Dąbrowska z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w poniedziałek pogodę nad Polską będzie kształtował układ wysokiego ciśnienia. Do kraju napływać będzie z północy chłodne powietrze polarno-morskie.

https://twitter.com/IMGWmeteo/status/1663032214727131136

„W poniedziałek pojawi się nieco więcej chmur, jednak przez cały czas zachmurzenie będzie małe i umiarkowane. Miejscami na północnym wschodzie i na krańcach południowo-wschodnich wystąpią przelotne i bardzo słabe opady deszczu. Na południowym wschodzie możliwe są także burze, w których może spaść do 15 mm deszczu. Temperatura maksymalna wyniesie od 15-16 stopni Celsjusza na Wybrzeżu, około 21 na przeważającym obszarze kraju, do 24 na południowym wschodzie. Wiatr ogólnie z kierunków północnych, słaby, lokalnie nad morzem i na północy może być umiarkowany” – powiedziała Grażyna Dąbrowska z IMGW-PIB.

Noc z poniedziałku na wtorek z zachmurzeniem małym i umiarkowanym. Zanikające opady deszczu mogą pojawić się na Podlasiu i wschodzie Mazowsza. W rejonach nadmorskich możliwa krótkotrwała mgła ograniczająca widzialność do 300-400 metrów. Temperatura minimalna od 4 stopni lokalnie na Pomorzu, około 10 w centrum kraju, do 13 na południowym wschodzie. Wiatr z kierunków północnych, słaby.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl