fot. sxc.hu

Polska pod wpływem wyżu

Jak informuje IMGW, Europę północną i wschodnią obejmował będzie wyż. Pozostałe obszary kontynentu będą w zasięgu niżów z układami frontów atmosferycznych.

Polska będzie pod wpływem wyżu z centrum w rejonie północno-wschodniej Białorusi. Ze wschodu będzie napływać dość suche, polarno-kontynentalne powietrze, jednak na południu, w rejonie gór i pogórzy powietrze będzie bardziej wilgotne.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1003 hPa i będzie się wahać.

Dziś zachmurzenie małe, rano w kotlinach górskich miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. W górach i na pogórzu, od godzin południowych, miejscami wzrost zachmurzenia do dużego i przelotny deszcz, możliwa burza. Temperatura maksymalna od 20 st., 21 st. na północnym wschodzie i nad samym morzem do 25 st., 26 st. na zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, wschodni i południowo-wschodni. W rejonach burz wiatr silniejszy i porywisty.

W nocy bezchmurnie lub zachmurzenie małe, w kotlinach górskich miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura minimalna we wschodniej połowie kraju, na wschodnim Pomorzu i w kotlinach górskich od 6 do 10 st., na pozostałym obszarze od 10 do 14 st. Wiatr słaby, wschodni i południowo-wschodni.

PAP

drukuj