Niedziela deszczowa jak zakończony tydzień

Jak informuje IMGW, Europa wschodnia, Skandynawia, Wyspy Brytyjskie oraz częściowo Europa zachodnia będą pod wpływem rozległego wyżu znad Rosji. Na pozostałym obszarze kontynentu pogodę kształtować będą niże.

Polska pozostanie pod wpływem płytkiego niżu z ośrodkiem nad Niemcami i związanego z nim frontu atmosferycznego. Z południa napływać będzie wilgotne powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w południe, w Warszawie, wyniesie 1004 hPa i będzie rosnąć.

W niedzielę w dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, głównie na południu i w centrum kraju. Na północy i północnym zachodzie okresami opady deszczu. Rano lokalnie mgły utrzymujące się do godzin południowych, ograniczające widzialność początkowo nawet do 100 m. Temp. maks. od 7 st. na północnym wschodzie do 13 st. na południu kraju. Wiatr słaby i umiarkowany południowo-wschodni i południowy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl