fot. PAP/Darek Delmanowicz

Będzie się utrzymywać wysoka temperatura

IMGW informuje, że przeważająca część kontynentu jest w strefie podwyższonego ciśnienia, jedynie południowy zachód i północ znajduje się w zasięgu niżów z układami frontów. Polska jest w obszarze podwyższonego ciśnienia, w ciepłym powietrzu pochodzenia zwrotnikowego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1009 hPa i będzie się nieznacznie wahać.

We wtorek będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie rano w rejonie występowania mgły zachmurzenie duże. W wielu rejonach kraju do godzin przedpołudniowych mgła ograniczająca widzialność do 200 m. Temperatura maksymalna od 15°C północy kraju do 21°C w centrum, na wschodzie i na południowym wschodzie. Wiatr słaby, na północy okresami umiarkowany, zachodni i południowo-zachodni.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami wzrastające do dużego. W całym kraju miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m, lokalnie do 100 m. Temperatura minimalna od 5°C na Podlasiu, około 8°C w centrum do 11°C na południowym zachodzie i południu kraju. Wiatr słaby zmienny, z przewagą kierunku zachodniego.

W środę zachmurzenie na ogół umiarkowane, jedynie w rejonie występowania mgły duże. Miejscami, zwłaszcza na południu i w centrum kraju mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 12°C na północnym zachodzie, około 17°C w centrum i na zachodzie do 20°C na południowym wschodzie; nad morzem około 15°C. Wiatr słaby, na północy kraju okresami umiarkowany, południowo-wschodni i wschodni, jedynie początkowo na północnym wschodzie zachodni.

W Warszawie we wtorek zachmurzenie małe, okresami wzrastające do umiarkowanego. Temperatura maksymalna 20°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich. W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane. Możliwa mgła ograniczająca widzialność do 200 metrów. Temperatura minimalna 9°C. Wiatr słaby, zachodni. W środę zachmurzenie umiarkowane. Temperatura maksymalna 18°C. Wiatr słaby, zmienny.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl