fot. facebook/Marzena Machałek

[TYLKO U NAS] M. Machałek: Zapowiedziany strajk nauczycieli to kolejna próba podzielenia tego środowiska

Myślę, że to kolejna próba dzielenia społeczeństwa i nauczycieli. Jeszcze trwają napięcia po poprzednim strajku. Te rany się zabliźniają, ale każdy pamięta jeszcze, co się wtedy działo – powiedziała w „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek.

Nauczyciele należący do ZNP rozpoczną we wtorek strajk włoski. Nie wiadomo jeszcze, jak długo będzie on trwał.

– Podchodzę do tego z uwagą, ale też z ostrożnością do nawoływania przez ZNP do strajku, bo cóż miałby on oznaczać. Z badań wynika, że nauczyciele nie są skłonni do strajku, nie chcą strajkować. Otrzymali w tym roku podwyżki, a kolejne są już zapowiedziane. Nie wierzę, by nauczyciele działali na szkodę swoich uczniów – podkreśliła Marzena Machałek.

To drugi strajk w tym roku. Poprzedni był zorganizowany tuż przed egzaminami końcowymi i maturami. Nie wszyscy nauczyciele podjęli się wtedy strajku. Egzaminy udało się przeprowadzić zgodnie z planem.

– Pamiętamy, co działo się podczas poprzedniego strajku. Nie ma zgody społecznej i przyzwolenia na to, by działać na szkodę uczniów, aczkolwiek nauczyciele mają prawo do tego, by przedstawiać swoje żądania – wskazała wiceminister edukacji.

Jak dodała, zapowiedziany strajk to kolejna próba podzielenia środowiska nauczycielskiego.

– Myślę, że to kolejna próba dzielenia społeczeństwa i nauczycieli. Jeszcze trwają napięcia po poprzednim strajku. Te rany się zabliźniają, ale każdy pamięta jeszcze, co się wtedy działo – zaznaczyła Marzena Machałek.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem Marzeny Machałek można odsłuchać [tutaj].

 

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl