fot. flickr.com

W Polsce zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami na południu rozpogodzenia

Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i środkowo-zachodnia będzie w zasięgu wyżu znad Morza Celtyckiego, na pozostałym obszarze kontynentu dominować będą niże.

Polska znajdować się będzie pod wpływem niżu, którego ośrodek przemieszczał się będzie znad Zatoki Botnickiej nad Białoruś.

Z północy na południe kraju, przesuwać się będzie zatoka z chłodnym frontem atmosferycznym. Początkowo kraj obejmować będzie chłodne powietrze polarne morskie, stopniowo z północy, za frontem, zacznie napływać powietrze pochodzenia arktycznego.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1002 hPa i będzie rosło.

We wtorek Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, miejscami na południu rozpogodzenia. Przelotne opady deszczu, od północy stopniowo przechodzące w deszcz ze śniegiem, miejscami możliwa krupa śnieżna, po południu na wschodzie śnieg. Opady deszczu ze śniegiem i śniegu również w górach i na pogórzach. Temperatura maksymalna od 3 st. na północnym wschodzie do 9 st. na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, po południu stopniowo słabnący, północno-zachodni i zachodni. W górach porywy wiatru do 85 km/h.

W nocy z wtorku na środę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, na południu również rozpogodzenia. Na południu i wschodzie miejscami opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na południowym zachodzie deszczu. Nad ranem deszcz również na krańcach północno-zachodnich. Temperatura minimalna od -4 st. w kotlinach górskich i na północnym wschodzie do 1 st. na zachodzie i 2 st. nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, początkowo porywisty, północno-zachodni i zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 75 km/h.

PAP/RIRM

drukuj