fot. sxc.hu

Apel o przekazywanie na cele charytatywne płodów rolnych

O przekazywanie na cele charytatywne płodów rolnych apelują do wszystkich producentów owoców i warzyw w Polsce Banki Żywności i Caritas.

Celem akcji jest niedopuszczenie do zmarnowania żywności z powodu obowiązującego rosyjskiego embarga na polskie owoce i warzywa.

Te zgłoszenia telefoniczne, które wpłynęły do nas w ostatnich dniach, dotyczą setek ton, gros tego asortymentu to są jabłka – poinformował Krzysztof Sokołowski.

Z kolei ks. Grzegorz Wójcik, dyrektor radomskiej Caritas przekonuje, że organizacja jest gotowa na przyjęcie darów do jadłodajni czy ośrodków dla najuboższych.

Będzie opracowany przydział określający ilość owoców na osobę, każdy będzie miał założoną kartotekę i rodziny będą mogły codziennie przychodzić, by odbierać żywność. Taka jest wstępna procedura – podkreślił ks. Wójcik.

Każdy rolnik, który planuje przekazać żywność do Banku Żywności na cele społeczne i chce z tego tytułu uzyskać rekompensatę, powinien w pierwszej kolejności dokonać zgłoszenia do terenowego ośrodka Agencji Rynku Rolnego.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj