Caritas apeluje o pomoc dla mieszkańców syryjskiego Aleppo

Caritas Polska podejmuje kolejną inicjatywę. Tym razem zbiera pieniądze dla mieszkańców syryjskiego miasta Aleppo, gdzie w wyniku walk zbrojnych zostało uwięzionych około dwóch milionów ludzi.

Zbiórka potrwa do końca września, choć organizatorzy informują, że jeśli będzie taka potrzeba, zostanie przedłużona.

Caritas Syria systematycznie wspiera 150 rodzin, które po bombardowaniach uciekły do bezpieczniejszych części Aleppo i mieszkają na ulicy. Dzięki tej pomocy zapewniono im wyżywienie i pomoc medyczną. Jednak w dalszym ciągu brakuje leków, wody i jedzenia, a temperatura sięga 40 stopni Celsjusza. Caritas Syria uruchomiła specjalny fundusz, który umożliwi dalszą pomoc – zakwaterowanie i realizację najpilniejszych potrzeb, m. in. zakup namiotów, koców, leków, wody i mleka dla niemowląt.

W pomoc włączyła się także Caritas Polska, która prowadzi zbiórkę SMS-ową. Aby wesprzeć działania Caritas Syria w Aleppo, można wysłać SMS o treści SYRIA na numer 72052 lub dokonać wpłat na konto Caritas Polska.

Walki o Aleppo nasiliły się w ostatnich tygodniach. Zachodnie dzielnice opanowane są przez wojska rządowe, a wschodnie przez rebeliantów. Liczba ofiar cywilnych wzrasta z dnia na dzień i liczona jest w setkach. Mieszkańcy pozbawieni są prądu, wody, żywności i leków.

 

Tv Trwam News/RIRM

drukuj