Caritas rusza z ogólnopolską akcją „kromka chleba dla sąsiada”

W związku z epidemią Caritas Polska rusza z ogólnopolską akcją „kromka chleba dla sąsiada”. Ma ona wesprzeć zakup i dystrybucję żywności m.in. dla seniorów i osób które mają do niej obecnie utrudniony dostęp.

Caritas wskazuje, że osoby starsze, szczególnie chronione w obliczu zagrożenia, wymagają teraz od nas wszystkich dodatkowego wsparcia.

Małgorzata Jarosz-Jarszewska, koordynatorka programów pomocy żywnościowej w Caritas Polska, wyjaśnia, jak włączyć się w akcję.

– Rozejrzymy się wokół siebie, czy mamy w swoim pobliżu, w klatce, w  bloku osoby starsze, które być może potrzebują pomocy w zrobieniu zakupów. Zapukajmy do nich,  a najlepiej powieśmy plakat na klatce, który w naszej akcji jest przygotowany. Można tam podać numer mieszkania albo telefonu do siebie i poczekać, aż potrzebujący senior do nas się zgłosi. Akcje można również wesprzeć przesyłając środki za pomocą wiadomości sms lub przelewu na paczki żywnościowe, które będziemy przygotowywać   dla seniorów potrzebujących – mówi Małgorzata Jarosz-Jarszewska.

Wszystkie szczegóły na temat akcji, w tym plakaty i numery kont można znaleźć na stronie internetowej Caritas Polska [tutaj]. Organizacja w ramach różnych inicjatyw przekazuje rocznie ponad 15 tys. ton żywności do 350 tys. osób w całej Polsce.

RIRM

drukuj